4 hold kreds vindere – super flot

4 hold blev kredsvindere i denne weekend – stort tillykke til dem alle.

Hold som vandt Kreds 1 :
U 10 Drenge AA – skal til Jyskmesterskab kommende weekend
U 12 Pige A
U 12 Drenge B
U 14 Pige A

U 14 Pige A – Kredsvinder: Dronninglund IF

Dag Dato Kl. Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Lør 02-04-11 10:00 U-14 Pige A – KM Kvartfinale HF Hjørring 2 Visse IF 2 8-5
Lør 02-04-11 10:35 U-14 Pige A – KM Kvartfinale Dronninglund IF Vester Hassing GF 6-5
Lør 02-04-11 11:15 U-14 Pige A – KM Kvartfinale Nibe HK 2 Hjallerup IF 2 7-9
Lør 02-04-11 11:50 U-14 Pige A – KM Kvartfinale Svenstrup Godthåb IF 2 Vrensted IF 7-16
Lør 02-04-11 12:30 U-14 Pige A – KM Semifinale HF Hjørring 2 Dronninglund IF 10-11
Lør 02-04-11 13:05 U-14 Pige A – KM Semifinale Hjallerup IF 2 Vrensted IF 10-12
Lør 02-04-11 14:15 U-14 Pige A – KM Finale Dronninglund IF Vrensted IF 9-8

U 12 Pige A – Kredsvinder: Dronninglund IF

Dag Dato Kl. Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Søn 03-04-11 10:00 U-12 Pige A – KM Kvartfinale Tornby IF Aalborg KFUM 10-8
Søn 03-04-11 10:35 U-12 Pige A – KM Kvartfinale Sæby HK Dronninglund IF 2 0-0 HHT
Søn 03-04-11 11:15 U-12 Pige A – KM Kvartfinale Visse IF Dronninglund IF 7-10
Søn 03-04-11 11:50 U-12 Pige A – KM Kvartfinale Nøvling IF Frederikshavn fI 2 5-11
Søn 03-04-11 12:30 U-12 Pige A – KM Semifinale Tornby IF Dronninglund IF 2 11-8
Søn 03-04-11 13:05 U-12 Pige A – KM Semifinale Dronninglund IF Frederikshavn fI 2 12-6
Søn 03-04-11 14:15 U-12 Pige A – KM Finale Tornby IF Dronninglund IF 6-11

U 10 Drenge AA – Kredsvinder: Dronninglund IF

Dag Dato Kl. Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Søn 03-04-11 10:00 U-10 Drenge AA – KM Semifinale Dronninglund IF Støvring IF 17-8
Søn 03-04-11 10:45 U-10 Drenge AA – KM Semifinale HK 89 Båndbyerne Hjørring IF 16-15
Søn 03-04-11 13:50 U-10 Drenge AA – KM Finale Dronninglund IF HK Båndbyerne 19-15

U 12 Drenge B – Kredsvinder: Dronninglund IF

Dag Dato Kl. Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
03-04-11 11:20 U-12 Drenge B – KM Indledende Dronninglund IF AIK Vejgaard 16-10
03-04-11 11:55 U-12 Drenge B – KM Indledende Sindal IF Nibe HK 3 7-14
03-04-11 14:00 U-12 Drenge B – KM Semifinale Dronninglund IF Taars/Ugilt IF 13-11
03-04-11 14:35 U-12 Drenge B – KM Semifinale Nibe HK 3 Aabybro HK 2 8-5
03-04-11 16:00 U-12 Drenge B – KM Finale Dronninglund IF Nibe HK 3 16-12

Check Also

Sommeraktivitet for U11/U13/U15 i sandet.

Beach håndbold – træning og sjov i sandet. En fed udendørs oplevelse med sved på panden og …

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.